Divadelní představení v Domově seniorů

Divadelní představení v Domově seniorů
1. června

Ve čtvrtek 31. 5. 2018 brzy odpoledne jsme s nejstaršími účastnicemi tvořivé dramatiky zavítaly do Domova seniorů, který se nachází v Kobylisích.

Přišly jsme za nimi, abychom jim zahrály krátké divadelní představení na motivy Ch.Dickense, Vánoční koleda, kterou jsme ovšem přejmenovaly a hodně zkrátily.

Naši diváci byli pozorní, často nemocní a mnozí přicházeli na poslední chvíli, protože bylo vidět, že jim chůze působí bolest. V sále ve kterém jsme hrály, na nás čekalo už patnáct seniorů různého věku. Vítali nás úsměvem a omluvou, jestli nám nevadí, že už tam jsou. Při odchodu z domova nám jeden starší nemocný pán řekl: „Děkujeme, bylo to hezké! Přijďte zase!“

Po odehraném představení jsme si s holkami šly ještě na chvíli povykládat do cukrárny. Ptala jsem se jich, jak se jim hrálo a jak na ně prostředí zapůsobilo. Jedna z děvčat řekla: „Byli vděční a milí a ty ošetřovatelky svoji práci dělají asi rády.“

Těší mě, že jsme společně vyrazily do prostředí, které pro nás všechny bylo spíš neznámé, protože noví lidé a nový pohled na lidi a věci kolem nás nejen obohacuje, ale i učí větší vnímavosti. Zkrátka měly jsme to štěstí, abychom náš čas prožily společně a pro druhé!

                                                                                              Maki Hanáková

DSCN0176DSCN0182DSCN0177

Podpořte nás

DSCN1001

Pro potvrzení o poskytnutí daru, kontaktujte tel: 283029311, 734648946, e-mail: stredisko@sdb.cz spackova@sdb.cz 

Upřímně děkujeme za Vaše dary.

č. účtu na rekonstrukci vstupu: 2701348797/2010

----------------------------------------------------

Klub přátel střediska - více info zde

Více informací