Jarní výlet Eldorado

Chaloupka letos proběhne až u Znojma v blízkosti Vranovské přehrady ve Štítarech. Aby se děti více poznaly, ještě před tím, než na tábor pojedou, zrealizovali jsme jarní víkend plný překvapení v Augustiniánském klášteře Svatá Dobrotivá v Zaječově na úpatí Brd.

V pátek 12. května 2017 jsme do Zaječova vyjeli se staršími dětmi a v sobotu se k nám připojily děti mladší. (Celkem nás bylo 24 účastníků.)

Ale nebylo to tak jednoduché. Ty starší musely pro mladší připravit oběd a vedoucí výpravy Michal Svoboda pro nás vymyslel tu nejkrásnější kuchyň. Skládala se z několika velkých balvanů, dřevěných vidlic, klacíků a šišek. Neměla stůl ani židle, ale za to se nad ní skláněly smrky a borovice. Museli jsme k ní vyšplhat do parádního kopce a všechno nádobí a potraviny přinést na zádech.

A přece jsme na něco zapomněli. Jak se ukázalo, vynesli jsme na vrchol Beran (684 m. n. m.) jen velmi málo vody a tak ti nejodvážnější museli zase z kopce dolů k potoku pro vodu. Mezitím dorazila skupina mladších dětí a hlasitou písní nám zvěstovala, že všichni mají hrozitánský hlad.

Kluci tedy přikládali klacíky o sto šest, aby se guláš co nejrychleji uvařil. Také jsme měli trochu strach z nadcházející bouřky, mnohokrát již nad námi zahřmělo i pár kapek spadlo, ale František Blaha nás uklidňoval, že tady bouřka opravdu nebude. Již proto, že nad námi drží ruku Panna Maria. A skutečně, bouřka se nám obloukem vyhnula a my si pochutnali na bezva guláši s rohlíkem.

Podařilo se nám dojít až ke zřícenině hradu Valdek, kde děti s hledačem pokladů našly rozluštění zvláštní šifry a díky tomu nakonec i prastarou mapu.

A na konci výletu u Zaječova na nás čekalo největší překvapení. P. Marek Sklenář se na nás přijel podívat až z Plzně.

Zastavili jsme se na louce s výhledem do okolí a František s Markem sloužili mši sv.

„Vidíte děti, tohle je ta nejkrásnější katedrála, kterou pro nás Pán Bůh vytvořil již před mnoha a mnoha lety…“ František měl pravdu. Byla nejkrásnější a sahala až k samotnému nebi a dětské hlásky při zpěvu se o ně opíraly.

V Zaječově se děti velmi spřátelily a těžko se nám odjíždělo, o to více se těšíme na letní chaloupku.

Foto zde

Podpořte nás

DSCN1001

Pro potvrzení o poskytnutí daru, kontaktujte tel: 283029311, 734648946, e-mail: stredisko@sdb.cz spackova@sdb.cz 

Upřímně děkujeme za Vaše dary.

č. účtu na rekonstrukci vstupu: 2701348797/2010

----------------------------------------------------

Klub přátel střediska - více info zde

Více informací