Putování za šumavskými obry - oratorní chaloupky 2017

Putování za šumavskými obry - oratorní chaloupky 2017
14. července 2017

Sotva děti převzaly od svých učitelů vysvědčení, už si nasazovaly na záda své batohy, aby se vydaly na své první letošní prázdninové dobrodružství. A to na oratorní chaloupku, která se letos konala na šumavské Kvildě.

Tradičně jsme pro děti měli připravenou fůru her, soutěží, výletů... Jenže! Oratorní akce jsou jakoby prokleté, vždycky nám něco zkříží plány. Letos to bylo setkání s nerudným archeologem, který pátral po tajemství šumavských obrů a ani trochu mu nehrálo do karet, že bychom měli být ubytováni na stejném místě a hatit mu výzkum neustálým běháním, křikem, smíchem, zkrátka svojí vlastní přítomností.

Ovšem děti si archeologa brzy udobřily a co víc, nabídly se, že mu v bádání pomohou. Prošly náročnou zkouškou, kde prokázaly své předpoklady pro tuto činnost  a pustily se do práce - hledaly vykopávky, odlévaly stopy, snažily se získat informace od místních pamětníků. Ale co se nepřihodilo! Málem přišla veškerá jejich práce vniveč, protože jsme naběhli podlé a lstivé kolegyni, která se vydávala za naši kamarádku a pomocnici. Nakonec však děti i tuto nepříjemnost zvládly, získaly zpět zcizené výsledky pátrání a nakonec přeci jen odhalily pradávné tajemství bájných šumavských obrů. Jaké že to je tajemství? Na to se zeptejte přímo dětí! Anebo víte co? Pojeďte příště s námi, jistě na nás čeká nemenší dobrodružství!

Fotogalerii z chaloupky naleznete zde.

Podpořte nás

DSCN1001

Pro potvrzení o poskytnutí daru, kontaktujte tel: 283029311, 734648946, e-mail: stredisko@sdb.cz spackova@sdb.cz 

Upřímně děkujeme za Vaše dary.

č. účtu na rekonstrukci vstupu: 2701348797/2010

----------------------------------------------------

Klub přátel střediska - více info zde

Více informací