Byli jsme pod STANem

Byli jsme pod STANem
31. července 2017

STAN - Sázava - Tábor - Adrenalin - Navigace.  Tak zněl název akce, na kterou se přihlásili vedle oratoriánů a zkušených účastníků našich akcí i dva nováčci. Počasí nám však nepřálo a tak jsme místo na STAN, jeli na VTAN. Na Vltavě bylo vody celkem dostatek a tak jsme naložili několik Barak, stany, jídlo a jeli do Vyššího Brodu, kde jsme půjčili kajak. 

Od pondělka do neděle jsme urazili bezmála 70 km po vodě. Hned první den jsme složili lodě, řekli si základní pravidla splutí, chování na vodě a techniku jízdy. V úterý ráno stačilo jen teorii převést do praxe pod hrází Lipna II a pak jsme vyrazili vstříc prvním jezům, peřejím a meandrům. Jako nebyla Vltava plná vody, nebyla ani plná vodáků a tak jsme mohli trénovat nájezdy do proudů, otáčky a z techniky pádlování vedle tzv. kontra, i závěs na obě strany. Všichni vodáci si zkusili jak pozici háčka, tak kormidelníka a s hrdností můžu napsat, že se toho zhostili bravůrně. 

70 km na 6 dní je celkem málo a tak jsme zařazovali i jiné programy, než přesun do dalšího kempu. Účastníci si prošli základy první pomoci na vodě a už ví, jak se volá záchranka, ošetřuje popálení a spálení od slunce a také ví, k čemu jsou dobré vyšetřovací rukavice. 3. den jsme pojali odpočinkově; zabalili jsme lodě a vrátili se na trasu Větřní - Český Krumlov (zkušený vodák ví, že tento úsek Vltavy je bohatý na jezy a projíždí se krásnou zástavbou Kurmlova), odpoledne jsme si prohlédli Vltavu ze souše během procházky po historickém centru Krumlova a zakončili den deskovými hrami. Předposlední den čekalo na účastníky MultiSocio - při kterém jsme se dozvěděli o ostatních a zejména o sobě spoustu zajímavých věcí. Z Vyššího Brodu jsme dojeli až do Boršova, kde jsme týden zakončili grilovačkou v kempu Poslední Štace.

Chceme s Dušanem poděkovat všem účastníkům za skvělé nasazení do plavby na Barakách, skvělou pomoc při budování a skládání tábořiště, díky za tak skvělou partu, která si zvládla udržet výbornou náladu i přes deštivý začátek akce. Byl to krásný týden a my se těšíme, že na takové akce budeme jezdit i nadále. 

za vodácký tým 

Adam Nedvídek

Fotogalerie z akce: tady

Podpořte nás

DSCN1001

Pro potvrzení o poskytnutí daru, kontaktujte tel: 283029311, 734648946, e-mail: stredisko@sdb.cz spackova@sdb.cz 

Upřímně děkujeme za Vaše dary.

č. účtu na rekonstrukci vstupu: 2701348797/2010

----------------------------------------------------

Klub přátel střediska - více info zde

Více informací