Jarní víkendovka Oratoře

Jarní víkendovka Oratoře
11. dubna 2017

Co se stane, když se vyhlásí 1. dubna všeobecná mobilizace, která se týká i dětí? Každému je jasné, že jde a aprílový vtípek. Ale co když je vyhlášená o den dříve? To pak jdou všechny žerty stranou. A přesně to se nám stalo na zamýšlené víkendovce pro děti z Oratoře. Inu co naplat, nebylo zbytí a místo víkendu plného her a výletů na děti čekaly tři dny tréninku vojenských pilotů.

Samozřejmě, že účastníci velmi rychle pochopili, že se jedná o hru. Ale nedali na sobě nic znát a všechny úkoly plnili tak, jako by šlo o opravdový výcvik. A tak hned v pátek večer zvládli úvodní cvičení v navigaci, dekódování šifer nebo třeba seskoku s padákem. V dalších dnech si k tomu přidali nácvik leteckých formací nebo třeba sestrojení vlastního letadla. Ale největší oříšek měl přijít v sobotu odpoledne, kdy se dočkali prvního ostrého nasazení. Vysazení po skupinkách v neznámém prostředí se museli zorientovat v mapě, dostat se nepozorovaně do cíle a ještě během cesty vyhledat a splnit náročné úkoly. Ovšem tým instruktorů své rekruty očividně podcenil, neboť obě skupiny zvládly svoji misi bravurně, aniž by na sobě nechaly znát známky únavy a rozladění z toho, že se cíl mise během jejího plnění několikrát změnil.

Byla by spousta věcí, za které by se dali účastníci pochválit, ale nade vše vynikala jejich soudržnost a týmový duch, který je provázel nejen při plnění úkolů při aktivitách, ale během celého víkendu od jeho začátku až po příjezd zpátky do Oratoře. S takovou skupinou je samozřejmě radost cokoliv podnikat a nemenší radost pociťovali instruktoři, když mohli na závěr „kurzu“ prohlásit, že jím prošli všichni účastníci a všechny je slavnostně dekorovat jednotkovým odznakem.

Pokud chcete vidět, tak to na víkendovce vypadalo, podívejte se do galerie.

Podpořte nás

DSCN1001

Pro potvrzení o poskytnutí daru, kontaktujte tel: 283029311, 734648946, e-mail: stredisko@sdb.cz spackova@sdb.cz 

Upřímně děkujeme za Vaše dary.

č. účtu na rekonstrukci vstupu: 2701348797/2010

----------------------------------------------------

Klub přátel střediska - více info zde

Více informací