Podzimní prázdniny s Oratoří 2017

Podzimní prázdniny s Oratoří 2017
31. října 2017

Oratoř i letos vyrazila s dětmi na podzimní prázdniny mimo Prahu. Letos jsme se vydali na chalupu Borek ve Východních Čechách.

Letošní podzimní prázdniny se nesly s v duchu Velké sázky lorda Drakea. Lord Drake, slavný mořeplavec, se vsadil se svým komorníkem o to, kdo bude koho obsluhovat. Sázka se skládá ze sedmi náhodně vybraných úkolů, které musí jednotlivci či týmy splnit. Protože se nám tato sázka zdála lákavá, u středeční večeře jsme uzavřeli sázku děti proti vedoucím. Poražený tým bude muset připravit slavnostní dvouchodové menu pro vítězný tým.

Různých disciplín v této sázce je nespočet, na nás nyní čekalo sedm náhodně vylosovaných obálek, které nám skrývaly jednotlivé úkoly a také jejich bodové hodnocení. Projít jsme tak museli úkoly, které prověřily naše fyzické dovednosti, ale také vyžadovaly velkou míru spolupráce a koordinace práce v týmu. Namátkou to byla stavba potrubí pro malou kuličku či přesun zapálené svíčky v temném lese, který byl ještě komplikován silným větrem a deštěm.

V losovaných obálkách nás také čekaly úkoly delší a náročnější, kdy jsme museli dopravit člena druhého týmu na místo vyznačené na mapě nebo si upéct kuře k večeři na vlastnoručně vyrobeném ohništi.

Se všemi úkoly si oba týmy skvěle poradily a do posledního kola nebylo rozhodnuto, který tým bude připravovat večeři pro vítěze. Poslední disciplínou byl Vavrdův memoriál, ve kterém děti předvedly skvělé cyklistické schopnosti a vedoucím tak nebylo nic jiného, než před dětmi smeknout klobouk a vrhnout se na přípravu slavnostní večeře.

Oba týmy odvedly skvělou práci a byla čest se v této sázce utkat. Dobrá nálada a nasazení se udržela i mimo sázkové úkoly a tak jsme si mohli užít krásných pět dní vyplněných i dalšími hrami a tvořivými činnostmi.

Fotografie najde ZDE.

Podpořte nás

DSCN1001

Pro potvrzení o poskytnutí daru, kontaktujte tel: 283029311, 734648946, e-mail: stredisko@sdb.cz spackova@sdb.cz 

Upřímně děkujeme za Vaše dary.

č. účtu na rekonstrukci vstupu: 2701348797/2010

----------------------------------------------------

Klub přátel střediska - více info zde

Více informací