Aktuální dění

Aktuality

Mosty přes Jarugu 2019

Poslední zářijový víkend se mladí šermíři z kroužků šermu vydali čelit nájezdu Nilfgaardských vojsk na hranici tvořenou řekou Jarugou.

Ptáte se zmateně, co se děje? Ona je snad válka? Co to je Nilfgaard? Kde je Jaruga? Vy posíláte děti, aby bránily Republiku - copak nejste proškoleni proti takové pedagogice? Odpovím Vám: Nikoliv Republiku, nýbrž království Lyrie a Rivie. Nilfgaard je mocné císařství z knih Andrzeje Sapkowského a Jaruga je řeka, kde se střetlo císařství s koalicí severních království. Boje byly kruté, avšak místo ostrých kovových čepelí armády válčily pomocí měkčených dřevěných mečů, palcátů a seker. Téměř 450 bojujících, fantastická atmosféra a zpocená čela… dřevárenská bitva Mosty přes Jarugu byla naprosto epesní.
Na konec této krátké zprávy trochu vychloubání; naše děti se v arénových soubojích 1 vs 1 umístily na stupních vítězů ve všech třech věkových kategoriích. Tímto gatulujeme Elišce Čaplové k 3. místu v nejmladší kategorii, Vítkovi Okrouhlíkovi k vítězství ve střední kategorii a Matějovi Bláhovi k 2. místu v nejvyšší kategorii. Prostě Borci!

Foto zde