Benefice

Gaudeamus VŠE slaví 70 let na scéně

V pořadu U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře
Certovska-suita-foto-Hana-M.-Sladkova.jpg

1. dubna 2019, 19.30 hod, Salesiánské divadlo
Vstupenky v hodnotě 200,- Kč jsou v prodeji od 11. února 2019 na recepci Salesiánského centra – Kobyliské nám. 640/11, Praha 8 – Kobylisy ve všední dny 9 – 20 hod. Rezervace: spackova@sdb.cz, 734 648 946. Vstupné bude věnováno na rekonstrukci vstupu do Salesiánského centra. Pořad natáčí TV NOE.
Informace o platbě:
Rezervované vstupenky je nutné zaplatit hotově nebo převodem na č. ú. veřejné sbírky 2701348797/2010 do 15. března 2019. Po tomto datu budou nezaplacené vstupenky vráceny opět do prodeje pro další zájemce.

Platba vstupenek - možná dvěma způsoby:

1) Platba v hotovosti - na recepci Salesiánského centra, Kobyliské nám. 640/11,
182 00 Praha 8 – Kobylisy, každý všední den od 9 – 20 hod.
2) Platba převodem – postup:
Pokud se rozhodnete pro platbu převodem, nejprve si ověřte Vaši rezervaci na e-mail:
spackova@sdb.cz nebo 734 648 946, 283029311. Pokud Vám rezervaci potvrdíme, provedete platbu, nejpozději do 15. března 2019 na č. ú. 2701348797/2010.
Do zprávy pro příjemce, prosím, uveďte své jméno, počet vstupenek a písmeno G, abychom mohli platbu identifikovat.
1 vstupenka/200,- Kč.
Po zaplacení, prosím, napište krátkou zprávu o provedení platby na e-mail: spackova@sdb.cz

Vyzvednutí vstupenek
v případě, že platíte vstupenky převodem, je možné je vyzvednout kdykoliv po zaplacení na recepci Salesiánského centra nebo v den koncertu před koncertem přímo v Salesiánském divadle u našich dobrovolníků. Vstupenky budou připraveny v obálce na Vaše jméno.

Storno
vstupenky je možné vrátit pouze do 7 pracovních dní před datem plánovaného koncertu. Po tomto termínu již vstupenky nemohou být proplaceny.

90 % ze vstupného bude věnováno na rekonstrukci vstupních prostor do Salesiánského centra.
Informace zde: rekonstrukce vstupních prostor

Více o Gaudeamus VŠE

Folklorní soubor Gaudeamus působí na české folklorní scéně již od roku 1949. Zřizovatelem je Vysoká škola ekonomická v Praze a jeho členy jsou studenti a absolventi VŠE a dalších pražských vysokých škol. Soubor tvoří taneční a pěvecká skupina a lidová muzika.

Svou tvorbou se Gaudeamus zaměřuje na jevištní zpracování českého lidového umění. Ve svých pořadech se snaží propojovat tradice se současností a oslovit tak i dnešního diváka. Repertoár souboru je příznačný svým neobvyklým a někdy až překvapivým zpracováním, humorem a velkým zaujetím všech interpretů. Svůj podíl na tom nesou tvůrčí profesionálové, kteří jsou ochotni se souborem spolupracovat a dodávají tolik potřebnou sebedůvěru. Celkový dojem z představení umocňuje výtvarné ztvárnění využívající krojového bohatství souboru.

V současné době má soubor na repertoáru jak jednotlivá taneční a hudebně pěvecká čísla, tak hudebně taneční tematické pořady, které snesou měřítka umělecké práce. Mezi jejich nejvýznamnější autory patří choreografka Alena Skálová, jejíž postavení ve vývoji tanečního umění u nás je výsadní a pro danou sféru vůdčí a nezaměnitelné. K současným spolupracovníkům patří především choreograf Martin Pacek, manželé Sršňovi a David Slouka jako autoři hudebních úprav, režisérka Jaroslava Šiktancová a výtvarnice Helena Pěkná. Repertoár však již tvoří také čísla, představující vlastní souborovou tvorbu. Jejich autory jsou muzikanti Marek Janata, Milan Buňata a vedoucí taneční skupiny Věra Fenclová, s výtvarnicí spolupracuje členka taneční skupiny Zdislava Kasalová st. a na několika choreografiích se podílel soubor společně. Z hlubší historie soubor rád vzpomíná na spolupráci s Františkem Bonušem, Milenou Moravcovou, Janou Hoškovou, Janem Novenkem, Lenkou Homolovou, Mario Klemensem, Miroslavem Císařem či Milošem Černým.

Gaudeamus byl hostem mnoha festivalů v České republice, navštívil v minulosti patnáct zemí Evropy a na svých cestách získal mnoho ocenění.

.
Všechny fotografie: Gaudeamus-Staroprazske-tance-foto-Hana-M.-Sladkova.jpg Usmevy-pana-Lady-foto-Hana-M.-Sladkova.jpg

 Ma-panenko-rozmila-foto-Hana-M.-Sladkova.jpg Gaudeamus-Staroprazske-tance-foto-Hana-M.-Sladkova.jpg Usmevy-pana-Lady-foto-Hana-M.-Sladkova.jpg