Benefice

ALO-Plakat-A4-web-facebook.jpg

Srdečně Vás všechny zveme na koncert
Ambroš Ladies Orchestra
dne 5. listopadu 2019
v 19 hod do Salesiánského divadla.  

Vstupenky je možné zakoupit od září, každý všední den na recepci Salesiánského centra od 9 – 20 hod. Rezervace na e-mail: spackova@sdb.cz, rezervované vstupenky je nutné zaplatit hotově nebo převodem na č. ú. veřejné sbírky 2701348797/2010 do 21. října 2019.

Účinkují: sólista Miroslav Ambroš, přední český houslista a poslední žák a umělecký spoluhráč legendárného Mistra Josefa Suka.

Orchestr je složen z dvanácti talentovaných umělkyň z předních českých symfonických orchestrů (Česká filharmonie, SOČR, FOK, Orchestr Národního divadla a další.). První koncertní mistryní ALO je předloňská vítězka mezinárodní hudební soutěže Pražské Jaro, houslistka Olga Šroubková, pozici druhé koncertní mistryně zastává houslistka Táňa Vejvodová.

Na programu uslyšíte skladby od  Antonia Vivaldiho, F. Mendelssohna-Bartholdyho, A. Dvořáka, A. Bazziniho, ad.

Ceny vstupenek jsou 350,- (sponzorská vstupenka) a 300,- (samostatná vstupenka) Kč.  Na plánku divadla jsou vyznačena místa pro sponzorské vstupenky.

Informace o platbě:

Rezervované vstupenky je nutné zaplatit hotově nebo převodem na č. ú. veřejné sbírky 2701348797/2010 do 21. října 2019. Po tomto datu budou nezaplacené vstupenky vráceny opět do prodeje pro další zájemce.

Platba vstupenek - možná dvěma způsoby:

90% ze vstupného bude věnováno na rekonstrukci vstupních prostor do Salesiánského centra. Informace zde: rekonstrukce vstupních prostor

Plánek divadla - ceny vstupenek

ALO-planek-divadla-benefice-05112019-150dpi.jpg

Pár slov o uměleckém souboru

Ambroš Ladies Ochestra

Zakladatelem a sólistou Ambroš Ladies Orchestra (ALO) je Miroslav Ambroš, přední český houslista a poslední žák a umělecký spoluhráč legendárného Mistra Josefa Suk.

ALO vzniklo na konci roku 2017 a v současné době v České republice neexistuje žádný jiný smyčcový orchestr, ve kterém hrají pouze dámy. Ojedinělý je i v evropském měřítku. Orchestr je složen z dvanácti talentovaných umělkyň z předních českých symfonických orchestrů (Česká filharmonie, SOČR, FOK, Orchestr Národního divadla a další.). První koncertní mistryní ALO je předloňská vítězka mezinárodní hudební soutěže Pražské Jaro, houslistka Olga Šroubková, pozici druhé koncertní mistryně zastává houslistka Táňa Vejvodová.

V říjnu 2018 sklidil soubor Ambroš Ladies Orchestra velký úspěch a standing ovation na slavnostním koncertě pod záštitou Generálního honorárního konzulátu České republiky v Monaku a Prince Alberta II. Monackého, v proslulé Opéra de Monte-Carlo, v Sále Garnier v Monaku. V prosinci 2018 pak vystoupilo ALO na 3. adventním koncertě České televize v Bazilice Sv. Petra a Pavla na Vyšehradě.

V roce 2019 se již koncertní kalendář orchestru výrazně naplnil a ALO tak vedle festivalu Smetanova Litomyšl vystoupí např. na velkém turné se slavným tenoristou Štefanem Margitou, festivalu Třeboňská nocturna, či na Zahajovacím koncertě televizního festivalu Zlatá Praha.  V letošním roce natáčí také své debutové CD k 210. Výročí narození Felixe Mendelssohna- Bartholdyho, na kterém zazní skladatelův 1. houslový koncert d moll ve kterém orchestr doprovodí Miroslava Ambroše a Koncert d moll pro housle a klavír, opět v podání zakladatele ALO a klavíristy Ivo Kahánka.  Pro příští rok se již mimo jiné plánuje koncertní turné se zpěvačkou Dagmar Peckovou.

 https://www.ambrosorchestra.cz/