Pro dárce

Informace pro dárce

Děkujeme všem dárcům za podporu pro naši činnost s dětmi a mládeží v Salesiánském středisku mládeže v Praze - Kobylisích a za finanční pomoc na rekonstrukci vstupu do Salesiánského centra.

Uvádíme účty, na které je možné zasílat vaše dary:

Čísla účtu pro dary: 

Pouze pro dary na provoz střediska č.ú: 2001198943/2010 (Fio banka)

Pouze pro dary na rekonstrukci vstupních prostor č.ú: 2701348797/2010 (Fio banka)


Aktuální informace o rekonstrukci vstupních prostor

Projekt přestavby vstupu a nástavby terasy areálu Salesiánského centra si klade za cíl zlepšení efektivity a bezpečnosti provozu, zlepšení přístupnosti a odstranění bariér.

studie-vstup1.JPG

Nová recepce se má stát centrálním uzlem celého domu, který umožní vstup do prostor střediska mládeže, do kostela a přilehlých prostor a bezbariérově zpřístupní horní podlaží.studie-vstup2.JPG

Rekonstrukci vstupu jsme zahájili v květnu 2019 a předpokládáme, že stavba bude probíhat minimálně půl roku. Obdrželi jsme stavební povolení i vybrali firmu, která projekt přestavby realizuje.

Podklady pro architektonickou studii byly vytvořeny v pracovních skupinách tvořených farníky, salesiány, zaměstnanci střediska mládeže. Výsledkem je návrh Ing. Arch. Ladislava Svobody, který si můžete prohlédnout po stažení ve formátu pdf.

Cekový rozpočet stavby přesahuje 16 mil Kč bez DPH. Rekonstrukce totiž obnáší náročné bourací práce a nový výtah.

Aktuality ze stavby k datu 17.10.2019:

Přestavba vstupních prostor zdárně pokračuje, i když nabrala skluz díky čekání na subdodavatele. Hrubá stavba se pomalu blíží do finále posledními konstrukcemi
na terase a betony ve vstupní hale. Ve třetím a druhém podlaží jsou již hotové obklady v sociálním zařízení, jsou usazena okna. Téměř hotový je rovněž výtah.
Na sbírkovém účtu se podařilo doposud shromáždit více než 3,1 mil Kč. K pokrytí celkových nákladů stavby, tak i díky příspěvku zřizovatele a ostatním darům zbývá pokrýt zhruba již „jen“ 1,4 mil. Kč.

Děkujeme všem našim dárcům, kteří pomáhají finančně i modlitbou, abychom stavbu zdárně dokončili.

Foto ze stavby zde

Na projekt přestavby můžete přispět na sbírkový účet vedený u FIO banky: 2701348797/2010.

Pro potvrzení o přijetí daru prosím uveďte kontakt do zprávy pro příjemce.

Více informací: 
Václav Jiráček stredisko@sdb.cztel: 731 604 362
Eva Špačková spackova@sdb.cz, tel: 734 648 946

 

Na rekonstrukci vstupu je možné přispět i zakoupením vstupenek na některou z našich benefic. Pomáhá každá vstupenka! Děkujeme
Více info zde: Benefice